Wybrane lekcje informatyki w trakcie gdańskiej żałoby w kampanii @SŁOWAKRZYWDZĄ

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osobaKampania słowa krzywdzą została zapoczątkowane przez uczniów z Pielgrzymowic jeszcze na początku bieżącego roku szkolnego.

Zobacz: http://e-kreatywni.eu/index.php/nr-23-popularne/2-kreatywni/55-kampania-slowa-krzywdza-marta-flobo

Z perspektywy gdańskiego czarnego stycznia zyskała nowy wymiar aktualności. 

Warto wspomnieć, że już kilka lat temu młodzi ludzie uruchomili sporą kampanię STOP MOWIE NIENAWIŚCI. Niestety kampania jakoś z czasem przycichła i nawet nie ma już głównej strony www tej kampanii.

Wiceprezydent Miasta Gdańsk, Piotr Kowalczuk zaapelował do szkół i nauczycieli aby w dniach żałoby szczególnie wpleść tematykę przemocy słownej w zajęciach szkół. Podobnie jest obecnie w innych dużych miastach (np. w Krakowie), które starają się współuczestniczyć w żałobie Gdańska.

 

Na lekcjach informatyki realizowanych w różnych klasach przeze mnie postanowiłem tę tematykę powiązać z informatycznymi komptetencjami wyszukiwania, oceniania oraz klasyfikowania i wykorzystania dla swoich potrzeb określonej informacji. Wykonywane ćwiczenie uczy nas również dzielenia się informacją, tu: poprzez własny opis-rekomendację wyszukanego materiału.

Formularz wykonania zadania znajduje się tutaj : ZADANIE

Kontrola: UWAGA! Sprawdź w kolumnie B, czy link nie jest już opisany przez inną osobę: TUTAJ

Free Joomla! templates by AgeThemes